Gebed bij de “Lichttocht voor de vrede bij Maria”

door | aug 10, 2022 | Inspiratie, Nieuws | 0 Reacties

Bij de Eucharistieviering op zaterdag 13 augustus om 19.00 uur in de kerk O.L.V. Hemelvaart te Ovezande wordt onderstaande gebed op een gebedskaartje uitgereikt; een smeekgebed voor de vrede. Een gebed gericht aan de Koningin van de Vrede, Maria!
Een lichttocht voor de vrede bij Maria

Maria,
vandaag maken we samen een lichttocht
om te bidden voor de vrede.
Op Uw feestdag 15 augustus 1945
kwam er een einde aan een wereldwijde oorlog.
Helaas wordt onze wereld weer geplaagd
door oorlogsgeweld in diverse landen.
Het maakt ons machteloos en moedeloos.
Wat kunnen wij doen om het tij te keren?
We nemen onze toevlucht tot u, onze moeder,
die genoemd wordt Koningin van de Vrede.
We brengen u ons licht en warmte
en roepen uw voorspraak aan.
Laat de leiders van oorlogvoerende landen
kiezen voor ontmoeting,
zoals uw ontmoeting met Elisabeth.
Moge roofzuchtige heersers van hun troon gestoten worden
en de geringen worden verheven,
zoals beloofd is aan onze stamvader Abraham
en zijn nageslacht tot in lengte van dagen.
We maken samen een lichttocht
om te bidden voor de vrede.
Koningin van de vrede,
geef ons uw vrede!
Moeder Maria. Ja!
Amen.

Meer inspiratie:

Noveen tot Sint Franciscus van Assisi

Noveen tot Sint Franciscus van Assisi

Met ingang van donderdag 29 september 2022 bidden we in de parochie de Noveen tot Sint Franciscus van Assisi. Deze Noveen kan worden gedownload op onze website en worden verkregen in gedrukt formaat bij ons Parochiecentrum.

Lees meer
Een gedachte bij het Feest van de Kruisverheffing

Een gedachte bij het Feest van de Kruisverheffing

Ter gelegenheid van dit feest (14 september) tref je een gedachten aan “Een kruis voor vrede” en ook de verdere uitleg voor dit feest. Kruisverheffing (Latijn: Exaltatio Sanctae Crucis) is een feest in de liturgie van de Katholieke Kerk. Het feest, dat ook bestaat in de Orthodoxe, de Anglicaanse en delen van de Lutherse Kerk, wordt gevierd op 14 september.

Lees meer
Liefde, vrede en vriendschap

Liefde, vrede en vriendschap

Een gedachte voor de vredesweek die op 17 september begint en eindigt op 25 september. Dat we in deze week proberen te bidden voor een wereldwijde vrede maar ook de vrede dichtbij; in onszelf en in onze directe omgeving.

Lees meer