Noveen tot Sint Franciscus van Assisi

door | sep 27, 2023 | Inspiratie, Nieuws | 0 Reacties

Met ingang van zaterdag 30 september 2023 bidden we in de parochie de Noveen tot Sint Franciscus van Assisi. Deze Noveen kan worden gedownload op onze website en worden verkregen in gedrukt formaat bij ons Parochiecentrum.
Feestdag 4 oktober

In deze negen dagen dat we deze Noveen bidden, valt ook de feestdag van de heilige Franciscus. We bidden de Noveen voor de vrede in Oekraïne en in alle gebieden op onze wereld waar agressie heerst of met wapens wordt gestreden.

Franciscus van Assisi

Franciscus van Assisi werd in 1181 in Assisi geboren als zoon van een rijke lakenhandelaar. Hij leidde eerst een erg losbandig leven, maar nadat hij tijdens een veldtocht bij Perugia ernstig ziek werd kwam hij tot inkeer. Hij werd onterfd door zijn vader en leefde twee jaar als kluizenaar bij Gubbio. Daarna trok hij predikend rond en verzamelde een groep volgelingen. Hieruit ontstond de Franciscanenorde. Hij was hier de stichter van. Armoede werd het belangrijkste voor hem. Hij bedelde zijn eten bij elkaar en gaf al zijn bezittingen aan de armen. Hij predikte voor de liefde van mensen, natuur en dierenbescherming. Franciscus van Assisi is heilig verklaard in 1228 en zijn feestdag is op 4 oktober.

Kardinaal Jorge Bergoglio

Op 13 maart 2013 werd kardinaal Jorge Bergoglio tot paus gekozen. Deze Argentijnse jezuïet nam tot veler verrassing de naam Franciscus aan. De nieuwe paus zei te verlangen naar ‘een arme kerk voor de armen’, vandaar dat hij zich had vernoemd naar Franciscus van Assisi.

Meer inspiratie:

Adventsactie 2023: Alle kinderen mogen kind zijn

Adventsactie 2023: Alle kinderen mogen kind zijn

De adventsperiode is de voorbereidingstijd van vier weken naar Kerstmis, het feest van Hoop en Licht. In diezelfde periode voert Adventsactie campagne en dit jaar staan er vier projecten centraal. Projecten die aandacht besteden aan het onderwerp kinderarbeid. Omdat ieder kind recht heeft om kind te zijn.

Lees meer
Serie Geloofsbelijdenis gestart in ReliVisie

Serie Geloofsbelijdenis gestart in ReliVisie

In ReliVisie is afgelopen vrijdag een nieuwe rubriek gestart, over de Geloofsbelijdenis. Telkens bespreken we één van de twaalf artikelen van het geloof. Zo komen we meer te weten over de kern van ons geloof en wat dat vandaag voor ons betekent.

Lees meer
Terugblik Sinterklaasweekend in beide kerken

Terugblik Sinterklaasweekend in beide kerken

Afgelopen weekend was Sinterklaas met zijn Pieten te gast in een feestelijke eucharistieviering in de OLV van Lourdeskerk. Meer dan dertig (!) kinderen keken hun ogen uit en mochten Sint een hand geven. Pastoor Paul Verbeek ontving van de Sint een prachtig gedicht, wat hij in plaats van de preek voorlas die ochtend in de St.-Gertrudiskerk.

Lees meer