Onderwerp van de week

Laat alles wat ademt in vrede bestaan!

Hoe actueel is dit vredeslied van Rob de Nijs met zelfs een Russisch couplet.

Op 15 augustus mochten we het Hoogfeest van de Tenhemelopneming van Maria vieren en het einde van de Tweede Wereldoorlog in 1945. De vlag van Europa heeft duidelijke linken met dit Mariafeest: Blauwe achtergrond en de 12 sterren uit het boek van de openbaring van Johannes.
Naar het voorbeeld van Maria werd ingezet op echte ontmoeting tijdens de wederopbouw na de oorlog.

Maar nu zijn we 77 jaar later en de vrede is verder dan ooit zoals Rob de Nijs het zingt. “Macht speelt met macht een dodelijk spel, bang voor elkaar dreigen we met de hel.” Ik vind het heel spannend nu ook kerncentrale in het geding is, die nog meer mensenlevens tegelijk kan opeisen. Dat dreigt in Europa in de strijd tussen de Oekraïne en Rusland. Er zijn al zoveel doden gevallen en zoveel ontheemde mensen.
Ook in het Midden-Oosten, Afrika en ga maar een tijd verder staat onze wereld in brand door oorlogsgeweld.

Ik hoop en bid dat we samen steeds luider zingen:” Hoe vreemd ook de taal, Je kunt hem verstaan, Laat alles wat ademt in vrede bestaan, alles wat ademt in vrede bestaan.”
Door samen te zingen voor de vrede stellen we een vredelievend teken en delen we onze onmacht en solidariteit.
We zetten in op echte ontmoeting!
Bidt en zingt met ons mee: “Laat alles wat ademt in vrede bestaan.”
Pastoor Paul Verbeek

Rob de Nijs – Alles Wat Ademt • TopPop – YouTube Music

R.K.-Lievevrouweparochie

15 augustus 2022

Meer Onderwerpen van de week:

Feest

Feest

“Dan mag je niet op mijn feestje komen!” riep onze dochter uit toen we iets deden wat zij niet leuk vond.

Lees meer
Dagelijks en eeuwig leven …

Dagelijks en eeuwig leven …

De angst om je werk te verliezen, angst voor afdanking, voor faillissement, voor het niet meer kunnen betalen van de energierekening of de boodschappen, voor een ineenstorting van de beurs … Het is iets van alle tijden. Ook in Jezus’ tijd.

Lees meer