Notitie kerkbezoekers in coronatijd

door | mei 5, 2021 | Nieuws | 0 Reacties

Met elkaar - voor elkaar. Gewijzigd aantal kerkbezoekers in vieringen per 5 mei 2021.
Gewijzigd aantal kerkbezoekers in vieringen per 5 mei 2021

Sint-Catharinakapel
In de Sint-Catharinakapel blijft het aantal kerkbezoekers vastgesteld op 30 exclusief personeel. Voor deze viering is reserveren verplicht. Tel. 244983.

Lourdeskerk en Sint-Gertrudiskerk

 • Zowel voor de Parochiekerk Onze Lieve Vrouw van Lourdes als de Stadskerk Sint-Gertrudis wordt het aantal kerkbezoekers vastgesteld op 75 exclusief personeel.
 • Voor de viering op zon- en feestdagen om 11.00 uur in de Lourdeskerk blijft reserveren verplicht. Voor de viering op zaterdag om 17.00 uur in de Lourdeskerk is reserveren aangeraden, maar is niet verplicht. Voor een viering in de OLV van Lourdeskerk kunt je op werkdagen reserveren tussen 9.30 en 11.30 uur tel. 234867
 • Voor de viering op zondagmorgen om 9.30 uur in de Sint-Gertrudiskerk is reserveren aangeraden, maar is niet verplicht. Voor de Sint-Gertrudiskerk kun je reserveren tussen 9.00-12.00 of 13.00-15.30 uur (behalve vrijdagmiddag) tel. 233574.
Registratie is altijd verplicht

Voor alle vieringen is en blijft registratie verplicht voor de aanvang van de viering tot het aantal thans toegestane kerkbezoekers. Als deze vieringen een toestroom krijgen van steeds meer dan 75 kerkbezoekers, wordt reserveren weer ingesteld.

Bijzondere vieringen
Reserveren voor bijzondere vieringen blijft verplicht. Dit geldt bijvoorbeeld voor de vieringen van de Eerste Heilige Communie. De bijzondere vieringen kunnen nader worden vastgesteld door het pastoraal team in overleg met het parochiebestuur.

Vieringen van de Eerste Heilige Communie
Bij de vieringen voor de Eerste Heilige Communie zijn er dertig reserveringen voor de familie van de communicanten plus de helft van de 45 overgebleven plaatsen in casu 22. De overige 22 plaatsen blijven beschikbaar voor reguliere kerkbezoekers.

Coronaregels
 • De zitplaatsen dienen zodanig te worden aangegeven, dat deze op corona veilige afstand zijn. Instructies van de kosters en acolieten dienen te worden opgevolgd!
 • De volgende regels blijven gelden:
 • Vooraf dienen de handen te worden gereinigd.
 • Mondkapje is verplicht bij alle verplaatsingen in de kerk.
 • Bij de vredewens worden geen handen geschud.
 • De communie wordt achter het kuchscherm uitgereikt.
 • De communie wordt alleen op de hand uitgereikt.
 • In het lopen in de kerk moet de 1,5 meter afstand worden gerespecteerd.
 • Heb je klachten, die (kunnen) wijzen op corona, kom dan niet naar de kerk.
Kerkkoren

Voor de koren blijft gelden 4 zangers + dirigent en organist.

Uitvaarten in de kerk
Voor uitvaarten blijft het aantal kerkbezoekers vastgesteld op 100; op corona veilige afstand en met inachtneming van de coronaregels.

Bergen op Zoom, 5 mei 2021
Pastoor Paul Verbeek en pastoraal team.

Meer interessante berichten:

Maria Ommegang film

Maria Ommegang film

Komend weekend zijn de opnames voor de film van de Maria Ommegang. In de film zijn twaalf verschillende scènes uit de Ommegang te zien, waaronder de zeven vreugdes van Maria. Ik ben vereerd dat ik gevraagd ben om ook een rol te spelen.

Lees meer
Noveen tot de heilige Antonius van Padua

Noveen tot de heilige Antonius van Padua

Met ingang van zaterdag 12 juni bidden we in onze parochie de Noveen tot de heilige Antonius van Padua. We bidden deze serie van novenen om zo snel mogelijk verlost te worden van de corona pandemie.

Lees meer